GRUP TANIMACA
489 views

Depeche Mode, ‘Where is the Revolution’ ve ‘Spirit’ ile beklenen dönüşü gerçekleştirdi

by on 17 Mayıs 2017
Details
 
 

 

 

Önünde saygıyla eğildiğimiz bir grup Depeche Mode, benzemez kimse sana diye diye gözlerinin içine baktığımız, bir türlü Türkiye toprakları içinde dinlemeye nasip olmadığımız, olamadığımız ve hatta bu gidişle asla olamayacağımız…

Depeche Mode Where is the Revolution ve Daha Fazlası

Depeche Mode Where is the Revolution soğuk şubat ayının ilk üçüncü gününde piyasaya çıkarak içimizi ısıtmıştı. Grubun 14. albümü olan Spirit’in çıkış parçası ve single’ı şeklinde dinledik Where Is The Revolution’ı. Sevenler, sert bulanlar, para kaygısıyla çıktığını düşünenler ve hayran kalıp Spirit albümünü dört gözle bekleyenler…

Kaçıranlar ve eğer varsa hala dinlemeyenler için where is the revolution sözleri ve hikayesi ile ilgili biraz konuşalım. Where is the Revolution sözleri Marin L. Gore tarafından yazılmış aslına bakarsanız klasik Depeche Mode çizgisi taşıyan oldukça politik bir şarkı. Efsane Depeche Mode solisti Dave Gahan “Spirit” albümünün güçlü parçalarından biri olarak adlandırıyor.

Depeche Mode Where İs The Revolution

Depeche Mode Where İs The Revolution

 

Depeche Mode Son Albümü Spirit İle Kendisinden Bekleneni Karşılıyor

“Sprit” henüz piyasaya çıkmadan önce Depeche Mode hayranları tarafından kuşku ile beklenen bir albüm olmuştu. Gruun protest yapısını kaybetmesinden ve müziğinin pop sounduna yakınlaşmasından korkuluyordu ki, tam tersi oldu.

Depeche Mode Martin L. Gore

Depeche Mode Martin L. Gore

Albümde keyboard’ın başında duran ve müziğin karanlık dalgalarını kalbimize taşıyan Martin Gore’un etkilerini açık bir biçimde fark ediliyor. Prodüktörlük koltuğunda oturan ve kendisini davulda gördüğümüz James Ford’un etkisinden bahsetmemek olmaz tabi ki.

Depeche Mode Enjoy The Silence ve Personal Jesus ile bir anlamda çizgisini belirleyen bir grup ve “Spirit” albümü ile tarzını yumuşatmıyor hatta etkilerini biraz daha sertleştirerek rock starlıktaki yerini inceden inceye değil, ayaklarını yere basa basa yeniden belirliyor.

 

 

Depeche Mode Spirit albümü Going Backwards ile başlıyor ve 1 saat 16 dakika boyunca kulaklara kitleniyor. Sözler Martin Gore etkisinde oldukça sert ve müzik özlenen Depeche Mode soundunda. Albümü kendinizi vererek dinlediyseniz eğer konserini az çok hayal ediyorsunuzdur. Depeche Mode konserleri arasında Türkiye yer almasa da eğer fırsatınız varsa muhakkak turnenin bir parçasında yer alın!

Bonus: Depeche Mode 5 Mayıs akşamı Stockholm’de büyük usta David Bowie için bir saygı duruşunda bulunuyor ve Heroes’u coverlayarak sevenlerine kıyak geçiyor. Merak edenler için buyursunlar efendim…

 

 

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this