GRUP TANIMACA
458 views

Efe Demiral ve Solo Albümü Inside Out

by on 17 Mayıs 2017
Details
 
 

 

Dünya çalışırken müzik dinleyebilenler ve çalışırken bütün dikkatlerini müziğe verdikleri için çalışırken müzik dinleyemeyenler olarak ikiye ayrılır. Çalışmayanlar için ise zaten sorun yok. Biz bugün her iki gruba da hitap etmeyi başarmış bir isim ile baş başayız! Kendisi Efe Demiral. Onun ismini pek çok projede duyduk ancak kendi özgün çalışmalarını dinleyemiyorduk. Ancak çıkardığı “İnside Out” albümüyle neden başarılı işlerin içinde hep onun ismini gördüğümüzü ve müzisyenlik kariyerini ne kadar hakkını vererek yaptığını bize göstermiş oldu. Bunlarla sınırlı kalmadı tabi, albümünün yanında bir bardak viski koydurdu, viski içmiyorsanız muhteşem kokan bir kokan o da olmadıysa eğer bir demlik çay… İşte ilk solo albümüyle 2016 yılının son zamanlarında kaoslarla örülü hayatımıza yoga etkisi yaratan Efe Demiral ve daha fazlası…

Efe Demiral İnside Out

Efe Demiral İnside Out

Efe Demiral ve Müzik Hayatı

Kendisi yerli müziğin en üretken isimlerinden bir tanesi. İnsanlarla birlikte üretmeyi seviyor ve bu oluşumlar arasında Künt, Can Kazaz, Cihan Mürtezaoğlu ve Barış Demirel gibi isimler yer alıyor. Tarzını ambient gitar müziği ile tanımlıyo ve aslında bu tarza insanların bu kadar ilgi göstereceğini tahmin etmediğini ekliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunu. Solo albüm çıkarmaya karar vermesinin nedeni ise 2014 yılında soundcloud’a yüklediği “Three Days” isimli parçanın tahmininden daha fazla ilgi görmüş olması. Aslında hikaye “Three Days” ile başlıyor ve bize “Inside Out”u getiriyor.

Efe Demiral İnside Out

Efe Demiral İnside Out

Efe Demiral ve İnside Out

Inside Out insanı bulunduğu ortamdan alıp huzura kavuşturan bir albüm. Efe Demiral albümde yer alan parçaların tümünü evde kaydetmiş. Parçaların sahip olduğu dış seslerin kaydı da dahil olmak üzere evde gerçekleşiyor. 2016 yılının haziran ayında çalışmalara başlıyor ve Aralık ayında albümünü Müzik Hayvanı aracılığı ile yayınlıyor.

İnside Out, 7 parçadan oluşuyor ve 33 dakika boyunca zihninizdeki yolculuğunu konforunuzu hiç bozmadan devam ettiriyor. Albümün giriş parçası “Imaginary Landscape”in konserde daha farklı bir versiyonunu duymanız mümkün. Albümde yer alan gitarlar, samplingler ve efektlerin bütünü kendisine ait. Bu durum albümün tutarlılığının zenginleşmesinde önemli bir etmen olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak şunu ekleyelim: albümü Bantmag dergisinin 2016 yılı yerli sahneden en iyi 30 albüm seçkisinin içinde görebilirsiniz.

Şimdi siz çayınızı demleyin yada kahvenizi hazırlayın çünkü söz sırası sözsüz bir biçimde Efe Demiral’ da

 

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this