GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
403 views

Evden Uzakta

by on 9 Ocak 2015
Details
 
 

Gitarda, vokallerde Kerem Brumend, bas gitarda Can Şahin, tuşlularda Batuhan Bükücü, davulda Emre Kaya ve gitarda ve geri vokallerde Serhat Sevinç’ten oluşan “Evden Uzakta”, hazırladıkları ilk albümlerindeki müziklerini 90′lı yıllarda özellikle California’da yükselişe geçmiş ”new school punk” türünün bir yorumu olarak nitelendiriyor.

2012 yılında profesyonel olarak bir araya gelen nispeten genç rock grubu “Evden Uzakta”, ‘We Play’ etiketiyle yayınlanan ”Hiçbi’ Yere Doğru” isimli ilk albümlerinin hazırlıklarını Baltimore’da Valencia Studios’da, daha önce Yellowcard ve All Time Low gibi Amerikalı punk rock gruplarıyla çalışan ünlü yapımcı Paul Leavitt ile gerçekleştirdi. 10 şarkılık albümün Kayıt ve Mix’leri Paul Leavitt (All Time Low, The Dangerous Summer, Conditions), Mastering’i ise Ryan Smith (Senses Fail, Darkest Hour, Finger Eleven) tarafından yapıldı.

Albümün çıkış şarkısı olarak “Dün Gece” isimli şarkılarına Mert İçgören yönetmenliğinde klip çeken Evden Uzakta ekibi ayrıca Everything But The Girl’den bildiğimiz, 90’ların meşhur dans şarkısı “Missing” için yaptıkları nefis bir rock düzenlemesi ile nostaljik bir sürpriz yapıyor. Grup, “Hiçbi’ Yere Doğru “ albümlerinde Affet Beni, Eskisi Gibi, Korktuğum Her Şey Yatağın Altında gibi enerji dolu şarkılarla birlikte Yıldızlar, Hoşçakal gibi şarkılarla da melankoliye dokunuyor.

 

https://www.facebook.com/evdenuzakta
http://www.twitter.com/evdenuzakta
http://www.youtube.com/evdenuzakta
http://www.instagram.com/evden.uzakta

 

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this