GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
414 views

Glass

by on 6 Ocak 2015
Details
 
 

İlk single’ı ‘The Boy With No Soul’ Ekim 2014’te yayımlayan ‘Glass’ , Indie-electronica türünde cover’larından sonra ikinci single’ı ‘Houses and Rivers’ ile yeniden karşımızda.

Ankara’da doğup büyüyen Glass, Müzik ve Ses Teknolojileri alanında yüksek lisansını Londra’da tamamladı. Türkiye ve İngiltere’de çeşitli gruplarla müzik yaptı. Bu gruplardan, Radiohead’in ‘Climbing Up The Walls’ şarkısına yaptığı coverla bilinen Cloud Shaped Cloud ve trip-hop türünde hayran kitlesine de ulaşan Ankara’lı grup ‘No Lemon’ kulağımıza aşina gelenler.

İlk solo projesinde tüm şarkıların prodüksiyon, kayıt ve miksi kendisine ait olan ‘Glass’ çalışmalarını İstanbul’daki ev stüdyosunda sürdüryor Glass aynı zamanda, kısa ve uzun metraj filmlerde ses tasarımı ve film müziği çalışmaları yapıyor. Şarkıları haricinde radyo ve televizyon reklam müziklerinde de sesine denk gelmeniz gayet olası.

Esinlendiği sanatçıların başında Radiohead, Portishead ve daha yenilerden James Blake ile Lykke Li’yi sıralayan Glass kendi müziğini arada kalmışlık olarak tarif ediyor. ‘Doğalla yapay arasında çıldırmak, şehir ve ormanlar arasında gidip gelmek, doğal ve endüstriyel seslerin karışımı ve genel bir gerçeküstülük hissi…’

http://glassishere.com

http://www.youtube.com/glassishere

https://soundcloud.com/glassglassglass

https://www.facebook.com/glassishere

https://twitter.com/glassinthepark

http://instagram.com/radiocircus

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this