GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
349 views

Meriva

by on 30 Ocak 2014
Details
 
 

Meriva; üniversite yıllarında tanışan Mehmet Özkan (Klavye), Kaan Özcan (Gitar) ve Hakan Özcan’a (Bas gitar) 2007 yılında Soner Avcu’nun (vokal) katılmasıyla kuruldu. Kuruldukları günden itibaren kendi bestelerini üreten grup İstanbul ve İzmir’deki bir çok bar ve festivallerde sahne alarak kendi dinleyici kitlesini oluşturdu. 2011 yılında Birkan Başören’in de (Davul) katılmasıyla grup son halini aldı.

2012 yılında Radyo Eksen, Dream TV, Babylon, Yamaha ve Turkcell Müzik gibi güçlü sponsorlarla ve Harun Tekin, Kaan Sezyum, Eray Aytimur, Alp Turaç, Reuben De Lautour, Mehmet Eskihancılar, Gülşah Güray, Şafak Ongan, Hakan Aydın, Martin Kleinbreuer, Işıl Kılkış gibi önemli jüri üyeleri değerlendirmesinde düzenlenen 2. Be The Band Müzik Yarışması’nda birincilik ödülünü kazanan Meriva, ilk albümünü 2013 yazında Babajim Istanbul Studios & Mastering bünyesinde kaydedip yayınlamaya hak kazandı.

2013 yazında Türkiye’nin en büyük festivalleri Rock’n Coke’ta ve Eksen On Fair’de sahne alan grup, dinamik ve değişken melodilerinin yanı sıra güçlü sözleriyle de Rock müzik dinleyicilerinin hafızalarında yer etmeyi başardı. Kayıtlarını Babajim Stüdyoları’nda tamamlayan grubun albüm prodüktörlüğünü Reuben De Lautour üstlenirken mixlerini Alp Turaç’ın Mastering’ini Pieter Snapper’ın üstlendiği albüm Babajim Records etiketiyle Kasım ayında dinleyiciyle buluştu.

hepberaberyalniz.com
facebook.com/merivaband
twitter.com/merivaband

 

 

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this