GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
364 views

Mutrib

by on 23 Ağustos 2013
Details
 
 

Mutrib’in müziği Türkiye’nin yeni rock müziği olacak!!!

Temeli 2011’de Gülşah Erol ve eski Yolgezer ekibinden Alp Çoksoyluer tarafından atılmış Mutrib’in. 2012’de Çağrı Erdem’in Berklee’den mezun olup Amerika’dan dönmesi ile Giray Gürkal ile birlikte kurduğu ‘m.ö.r.’ grubuyla birlikte ayrı bir proje olarak çalmaya başlayan Gülşah Erol ve Alp Çoksoyluer, kimyaları oldukça uyuşunca Çağrı Erdem’i Mutrib’e davet etmişler. Tek eksik olan davulcu kadrosunu da Çağrı Erdem’in 2005′ten beri arkadaşı olan ve Mabel Matiz’e sahnede eşlik eden Zafer Tunç Resuloğlu ile doldurunca grup formasyonunu tamamlamış olmuş. Hemen kolları sıvayıp ‘Be The Band’ müzik yarışması için stüdyoya kapanmışlar. Bir aylık stüdyo periyodu ise onları birbirilerine iyice kaynaştırmış.

‘Tutkuyla baktığım müzik gruplarına yakın bir şey yakalayabilmeyi hayal ediyordum. Bir rock grubunu hissedebilmek istiyordum. Mutrib’e tutkuyla sarıldım, hala sarılıyorum ve bence biz anlaştığımız sürece bu ölene kadar gider.’

…diyerek tanımlıyor Gülşah Erol Mutrib’in sound’unu.

‘Müzik yapmak “İşimizi yapalım, paramızı alıp gidelim” değil. Hepimizin en çok özlem duyduğu şey birlik olma ve müzik yaratma duygusu. Ne kadar kurgularsan kurgula, yapılan iş senin istediğin gibi değil Mutrib’in istediği gibi olacak çünkü burada dört farklı insanın dört farklı algısı var.’ cümleleriyle de Gülşah’ı onaylıyor Alp Çoksoyluer’de.

manyetikband.me röportajı 7 Mart 2013

 

Burada bir ‘Gülşah Erol’ parantezi açalım. Zira Gülşah’ın 8 yaşında konservatuvar eğitimi ile başladığı 20 yıllık bir müzik geçmişi var. Ancak biz kendisini ilk olarak ‘On Your Horizon’ ile tanımıştık. Ondan önce de bir ‘Gevende’ macerası varmış ancak onu kaçırmışız. Ayrıca, Atlıkarınca ve Gişe Memuru filmlerinin müzikleri ve Kafabindünya “Obi”,  Islak Köpek, Şirin Soysal “Bişeyler Var” albümünde ve de Melis Danişmend gibi sayısız proje ve sanatçı ile çellosuyla boy gösterse de Mutrib’in yeri bir başka. Zira Mutrib Gülşah’ın ilk ‘Vokal’ projesi. Bir de kendi bestelerine ile de sahne ışıklarının altında yerini almayı planlıyor. Solo çalışmalarından olan ‘No Place Anywhere’ ve ‘The Misled’ adlı parçalarını mutlaka dinlemelisiniz.

Şarkılar Gülşah Erol’dan çıkıyor ancak müziği grup birlikte yapıyor. Kayıtlarını kendi stüdyosunda yapan grubun albüm  çıkartmak ve müzik piyasası hakkındaki görüşleri ise şöyle…:

Alp Çoksoyluer: İnternet gibi bir gücün varken müzisyenin umrunda olmamalı plak şirketleri. Bir de stüdyon varsa, kayıt yapabiliyorsan iş bitmiştir. Üret, ulaştır bu kadar. Ne gerek var albümümüzü bassınlar diye tüm özgürlüğünü, haklarını bir firmaya devretmenin.

Çağrı Erdem: Artık majör bir firmayla çalışmanın pek artısı da yok. Eskiden varmış, şimdi götürüsü var hatta.

Gülşah Erol: Albümü yine basacağız. Konserlerimizde seyircilerle paylaşacağız. Dağıtılacak, satılmayacak. İnternette de olacak, dijital formatta.

Alp Çoksoyluer: Aslında tek derdimiz konser vermek. Firmalar başka bir boyuta taşıyor olayı. Biz sahneye çıkalım, çalalım karşılığını manevi olarak alalım yeter. Albüm sadece aracı olabilir, başka bir şey değil.

hafifmuzik.org röportajı Mart 2012

https://www.facebook.com/mutribofficial
https://twitter.com/MutribOfficial

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this