GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
343 views

Planeur

by on 14 Ocak 2014
Details
 
 

2009’un yaz aylarında , vokalist Serkan Modalı ve uzun yıllar Hollanda’da yasayan jazz/rock gitaristi Onur Ataman tarafından kurulan rock grubu PLANEUR , ilk studyo albümünü Hollanda’nın Rotterdam kentinde, Excess Studyosunda kayit muhendislerinin hocasi olarak tabir edilen Hans Pieters ile birlikte kaydetti. PLANEUR ún Hollanda´da simdiye kadar ilk kez Turkler tarafindan kurulan bu capta buyuk bir rock grubu olmasi grubu oldukca ozel ve ilgi cekici bir hale getiriyor.

Onur Ataman’nın produktorlugunu ve Serkan Modalı’nın yardımcı produktorlugunu ustlendigi albumde, Ataman´nin sert gitar tonlari ve virtuoso gitar sololari hakimiyet gostermektedir.Planeur kayıtlarında, Ataman’a Hollanda’nın ünlü rock davulcusu Gorefest ve Ayeron gibi rock gruplarindan tanıdığımız Ed Warby eşlik ediyor.Vokallerde modern ve güçlü yorumu ile dikkat çeken Serkan Modalı, şarkı sözlerini yazarken yaşadıklarımızdan ve hayata dair tecrübelerimizden yola çıktıklarını ve âdeta bir film yapımcısı gibi davranarak şarkıları hikâyeleştirdiklerini – kurguladıklarını belirtiyor. Ayrıca Planeur’ün vokal kayıtlarına, Türkiye’nin ünlü vokalistlerinden Murat İlkan da destek verdi. Planeur’ün bas gitarlarını, İspanyol jazz bas gitaristi Rafael Morales çaldı. Mastering ise Amerika New York’da Sterling Sound stüdyolarında master mühendisi George Marino tarafından gerçekleştirildi.

Turkiye’de canli performanslarina devam eden grup Vokalde Serkan Modali, Gitarda Onur Ataman, Bas Gitarda Levent Candas, Davulda Mert Alkaya, Klavyede ise Mert Topel ile yoluna devam etmekte…

www.rockbandplaneur.com
www.myspace.com/rockbandplaneur
rockbandplaneur.web.tv/
www.twitter.com/rockbandplaneur
www.facebook.com/rockbandplaneur

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this