GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
321 views

Sıcak

by on 15 Ocak 2014
Details
 
 

2007′den günümüze farklı isimler, farklı grup üyeleri ve hatta farklı tarzlarda müzik piyasasında var olan grup son şekliyle yoluna devam etmektedir.Kendi besteleri, Türkçe rock ve pop coverlarıyla enerjik bir repertuara sahiptir.

Gitar-Vokal: Kemal Çetkin:

Grubun beste, aranje gibi en önemli işlerini üstlenmektedir. Gitara Mersin’in sıcak günlerinde başlayan ve o günden beri: “ben bu sıcakta gitar çaldım, çok iyi çalmalıyım” mantalitesiyle devam etmiş bir müzisyendir. Gençlik dönemlerinde, Slayer, Metallica, Pantera, Ozzy Osbourne gibi isimlerin hemen hemen bütün parçalarını çalışmış, sonra Yanni, Chopin derken piyanoya merak sarmış birisidir.

Gitar- Back Vokal Berk Kılıç:

Grubun organisyon ve tanıtım yükünü üstlenmektedir. Sosyal paylaşım sitelerindeki aktifliği ona bu misyonu otomatik olarak vermiştir. Gitara çoğu genç Türk ergeni gibi kızları etkilemek için başlamış son üç yılda adam gibi bişeyler çalabilmeye başlamıştır. Gitarın bir müzik ensturumanı olduğunu anlaması Toto, Pink Floyd, Metallica gibi grupları dinledikten sonra olmuştur.

Davul Taner Öztonbul:

Grubun neşe kaynağı. Black Metal fanlığı ile bilinen Taner, eskiden gülmezmiş bile. Marduk, Burzum derken davulda bir makine olmayı başarmıştır. 10 seneden fazla süredir bateri çalan, tekniğini geliştirmek için çok emek harcamış ve de senkop sevdasıyla grup elemanlarının gönlünde taht kurmuştur.

Bass Gitar – Back Vokal: Emre Arslan

Grubun hem yaş hem giriş olarak en taze üyesi.Her Türk genci gibi müziğe elektro gitarla başlayıp daha sonrasında bas gitarın onun enstrumanı olduğunu keşfeden Emre ‘bas gitar duyulmaz ki’ anlayışına tepki olan tonları ve çalış tarzı ile kendini sürekli olarak geliştirmek için çabalayan körpecik bir Sıcak üyesi.Beğendiği ya da bu işe başlamasına vesile olan gruplardan ziyade tarzlar olduğunu savunan Emre’nin çalmak ve dinlemekten zevk aldığı başlıca tarzlar; Funk, Blues, Rock, Pop ve Fusion.

https://soundcloud.com/sicak
http://www.facebook.com/sicaktr/
http://www.twitter.com/sicaktr

 

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this