GRUP TANIMACA
GRUP TANIMACA
319 views

Softa

by on 25 Eylül 2013
Details
 
 

Softa, Peyote Müzik etiketiyle yayınlanan yeni albümü ‘Hunili Ayin’den ilk videoyu yayınladı. ‘Bedbaht Ucube’ şarkısı için çekilen klip Tankut Topuklular tarafından yönetildi.

2007 yılının sonlarında Ece ve Furkan tarafından kurulan grup bir kaç eleman değişikliğinden sonra son halini aldı. Kurulduğu ilk günden itibaren beste çalışmalarına ağırlık veren Softa, Ankara’nın önemli sahnelerinde çeşitli organizasyonlarda sahne aldı.

İlk Ankara dışı performansına 14, Tuborg Roxy Muzik Günleriyle başlayan grup burada sahnelediği performansıyla 1.lik ve Tuborg Özel Ödülüne layık görüldü. Daha sonra Foça Rock Tatili ile şehır dışı performanslarına devam eden grup İstanbul Peyote sahnesinde ve Türkiye’nin önemli festivallerinde sahne almaktadır.

 

Tarz olarak punk, garage ve psychedelic öğeleri bünyesinde barındıran grup, kendilerinin uydurduğu Acid Punk terimini benimseyerek yaptığı müziğin bunu yansıttığına inanmaya başladı.

2010 yılı Mart ayında Ufo Single albümü ve klibi piyasada oldu. ve şimdide 2013 yılı ilk albüm Hunili Ayin’de Peyote müzik etiketiyle raflarda yerini aldı.

Vokal, elektro gitar, teramin ve tuşlu çalgıların Ece Özey’den soruldugu grupta, Elektro gitarlar ve efektleri Furkan Güleray, Bas Gitarı Cumhur Kadıoğlu, Vurmalı çalgıları Anıl Atik üstlenmekte.

 

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...
1 rating

You have rated this