RADAR
558 views

Nilüfer Yanya: İngiliz Müziğinin Yükselen ismi

by on 23 Mayıs 2017
Details
 
 

Çok değil bugünden birkaç ay en fazla bir sene sonra playlistinde yer alacak bir isim Nilüfer Yanya, şu an ülkemizde popüler kültür açısından pek bilinmiyor ancak İngiliz basını ondan altın harflerle bahsedeli oldu bile. Wonderland Magazine dergisi onun için “bu kız bizim aklımızı aldı” diyerek bahsetti ve manşetine taşıdı. Hem sesi çok beğeniliyor hemde hakim olduğu sound kulakların pasını siliyor. Kendisi Londra’da yaşıyor ve Londra’lı müzikseverler onun konserlerini tıka basa kadar dolduruyor. “As Bayrakları As!” dedirten bir isim kendisi. Şimdi onu daha yakından tanıyalım…

 

Nilüfer Yanya

Nilüfer Yanya

Nilüfer Yanya Kimdir?

Kendisi 22 yaşında Londra’da yaşayan Türk bir müzisyen. Annesi bir İngiliz, babası ise Türk bir müzisyen. Dolayısıyla kendisinin doğum yeri de İngiltere. Blue Flowers Music ile çalışıyor ve iki adet albümü gözümüzün en parlak noktasından bizi yakalıyor. Ilk çıkardığı albümü “Small Crimes” ve ardından “Keep On Calling” ile kendisini tanıtıyor.    

Meraklı bir müzik sever olarak öncelikle ilk EP’si “Small Crimes”ı ve ardından yeni çıkardığı single albümü “Keep On Calling”i dinlemenizde fayda var. Small Crimes adlı parçayı çalınan bisikleti için yazdığını söyleyelim ve sizi onun müziğiyle baş başa bırakalım.

Londra’da yaşayan Nilüfer Yanya’yı ülkemizde dinlemek isteyenler için söylüyoruz, daha geçen gün İzmir’deydi. Türkiye’deki ilk konserini 27 Ocak 2017 tarihinde, geçen sene İstanbul’da verdi. 13 Mayıs’ta ise İzmir Fuar’da düzenlenen Publik Park etkinliğinde sahnedeydi.

Onun ismini sıklıkla duyacağımızı söylemiştik yazının başında ve ülkemizde değil ama İngilte’de çoktan keşfedildiğinden bahsetmiştik. BBC kanalında çalışan ve başarılı bir müzik programı yapan Lucy Hockings, Nilüfer Yanya’yı programına davet etmiş. Birde kendisinden “Keep On Calling” parçasını canlı bir şekilde söylemesini rica etmiş.

Nilüfer Yanya New Song

Nilüfer Yanya dinlendiğinde sadece bizim değil müzik otaritelerininde muazzam olarak nitelendirdiği ses tonu, hiçte 22 yaşında bir kadına aitmiş gibi durmuyor. Parçalarında bolca soul elementlerine rastlıyorsunuz. Son çıkardığı parçasının adı ise “Golden Cage”. Klibiyle beraber tamda buraya bırakıyoruz. Bir kere değil birkaç kez arka arkaya dinleyeceğinize ve klibe göz gezdireceğinize eminiz.

Hover To Rate
User Rating
 
5 üzerinden kaç verirsin?

DİNLEYİCİ YORUMU...

You have rated this